SambaBox 4.4 Yayınlandı!
Bizi takip edin
Demo için bize ulaşın
VERACODE

Uygulama güvenliği için hep en güncel en güvenilir en çok kullanılan çözüm

Veracode bulut servisi üzerinde statik kod analizi yapabilen bir uygulama güvenlik testi aracıdır.

Yazılım güvenliği ihtiyaçlarınızı konuşalım
Veracode Dashboard
Veracode dashboard2
Veracode Dashboard 3

Veracode Özellikleri

Dünya'nın en çok tercih edilen yazılım güvenliği test aracını eşisiz yapan en önemli özellik bulut tabanlı ve her zaman güncel olmasıdır.

Bulut Tabanlı Tarama

Sunucu gereksinimi, kurulumlar, network izinleri ile uğraşmanıza gerek yok, rol tabanlı erişim kontrolü ile güvenlik sağlayabilir, tüm testlerinizi çevrimiçi olarak yapabilirsiniz.

Gartner Magic Quadrant Lideri

Uygulama Güvenliği Testi kategorisinde Veracode 2017’de de, beşinci yıl üst üste lider ürün olarak seçilmiştir. 2022 de liderliğini korumaktadır.

API Desteği

Veracode ile yazılım süreçlerinize entegre edeceğiniz sürekli kontrol ve test süreçleri sayesinde geliştirme boyunca kod kalitesi ve güvenliği sağlanacaktır.

Ayrıcalıklı kullanıcılar arasına katılın!

Teklif almak için bize ulaşın

Veracode Analizleri

Dinamik Analiz - DAST
Dynamic Application Security Test (DAST) ya da kara kutu testleri, çalışan web uygulamalarınız içerisindeki yapısal zayıflıkları tanımlayarak, bir başkası bulmadan sizin bunları görmenizi sağlar. Dinamik analiz, saldırganların kullandıkları yöntemleri dener. Tüm saldırı yüzeyini tarayarak, girdi alanlarını, formları ve alışveriş sepetlerini denetler.
Statik Analiz - SAST
Geliştirmenin her aşamasında güvenlik testi yapabileceğiniz harika bir özellik.100 den fazla dili ve geliştirme ortamını destekler. Güvenlik açıklarını önceliklendirerek izlenebilirlik sağlar. 40'tan fazla geliştirme aracı desteği ile geliştiricilere daha kod geliştirirken yol gösterir. Bütünlük, risk değeri ve güvenlik politikaları desteği ile istediğiniz kriterlere uygun rapor üretir.

Veracode Kullanım Alanları

Web Uygulamaları

Tarama & İzleme

Bir çok kuruluş binlerce web arayüzlü uygulama ile çalışır. Bu uygulamaların içerisinde istenmeyen pazarlama siteleri yada belirli bir içerikten türetilmiş ve gerçeğine benzetilmiş aldatma siteleri bulunabilir.


Veracode internet üzerindeki bu siteleri tarayarak size eklenen servisler ve açılan sitelerle ilgili detaylı güvenlik bilgileri hazırlar. Bu sayede kuruluşunuzda kullandığınız web uygulama güvenlik duvarları (WAFs) için güvenli site adreslerini tarayabilirsiniz. Veracode sizin için aynı anda binlerce siteyi tarayabilecek bir altyapı sağlar. Bu sayede bu sitelerdeki güvenlik açıklarına karşı korunursunuz.

Teknik görüşme için bize ulaşın

Üçüncü Taraf Uygulamaları

Uygulama Güvenliği

Kurumsal uygulamaların neredeyse üçte ikisi dış kaynaklardan satın alınmaktadır. Bu uygulamaların çoğu ticari şirketlerin geliştirip sattığı uygulamalar olmakla birlikte, özel olarak geliştirtilen uygulamalar, SaaS olarak alınan uygulamalar ya da dış kaynaklı kütüphaneler de olabilir.
Vendor Application Security Testing Program (VAST) ile tüm bu uygulamaları ve servisleri test ederek, kullandığınız ya da geliştirdiğiniz kodların güvenli olduğundan emin olmanızı sağlar. Bu sayede sizden kaynaklı olmayan güvenlik açıklarından etkilenmeniz de önlenmiş olur.

Teknik görüşme için bize ulaşın

Mobil Ortamlar

Uygulama Güvenliği

Veracode mobil uygulamalarda davranış analizi ve dinamik çağrı analizi ile bir uygulamayı gerçek zamanlı olarak işleterek risklerini ortaya çıkarabilir. Bu testler sonrasında şüpheli coğrafi konum, izinsiz veri paylaşımı, yetkisiz olarak mobil cihaz üzerindeki verilere erişim gibi bir çok güvenlik tehditini modelleyebilir ve zararlı yazılımları tespit edebilir.
Özellikle çalışanlarının kendi cihazlarını kullanmalarına (BYOD) izin veren ya da verdiği mobil cihazlara yükleyeceği programları sınırlandırmayan kuruluşlar için çok tercih edilen bir taramadır.

Teknik görüşme için bize ulaşın

Yazılımcı Hazırlama

Veracode uçtan uca eğitim ve öğrenme platformları ile yazılımcılarınızın istediğiniz güvenlik standartlarında nasıl kod geliştirebileceğini ve güvenlik araçlarını nasıl kullanacaklarını öğrenebilir.

Yazılım Traması

Veracode AppSec programı ile uygulama güvenlik işlerinizi yazılım geliştirme süreçlerinizin parçası haline getirebilirsiniz.

Güvenlik Yönetimi

Veracode uzmanları karşılaştığınız sorunları nasıl çözebileceğiniz ve regülasyonlara nasıl uyum sağlayabileceğiniz ile ilgili size danışmanlık yapabilir.

Veracode ile ilgili demo ister misiniz?

Bize ulaşın
Yeni

Kayıtlar Başladı!

PostgreSQL 13 Associate Certification Sınavına Yönelik Eğitim İçin Kayıtlar Başladı

Eğitim Bilgi Formu

Egitim Talebi

Image link
Image link