Felaket Kurtarma nedir?

Servis kesintisine yol açan durumlarla her an karşılaşabilirsiniz. Ağ kesintisi, donanım hatası, uygulamanıza en son eklediğiniz bir özelliğin kritik bir bug'ı tetiklemesi veya doğal afet gibi olaylar karşısında verilerinizin güvende olmasını istersiniz. Felaket kurtarma stratejileri, bu tarz durumlarda sisteminizi, verilerinizi ve alt yapınızı kurtarmak için uygulanan işlemler bütünüdür.

Felaket kurtarma planları temelde en düşük RPO'yu ve RTO'yu karşılamayı hedefler. En az veri kaybını (RPO) ve en hızlı kurtarma süresini (RTO) sağlamak için çözümler üretmekteyiz.

Geniş Ortam Desteği

Çözümlerimiz, sanal ve fiziksel sunucularınız için kurumsal yedekleme ve felaket kurtarma stratejileri sunar.

İhtiyaca uygun yöntemler

Çözümlerimizin sağladığı replikasyon, snapshot veya deduplikasyon gibi yöntemler sayesinde ihtiyacınız olana ulaşırsınız.

Yüksek performans

Kümeleme (clustering) desteği ile verilerinizi birden çok sunucuya dağıtarak işlemlerinizi yüksek performansta gerçekleştirirsiniz.

Felaket Kurtarma Platformu

Kurumsal yedekleme çözümü olarak önerdiğimiz Bacula Enterprise, yönetim araçları, kümeleme ve snapshot teknolojileri ve kurumsal uygulamalarla entegrasyon desteğiyle ihtiyacınız olan yedeklemeyi sağlar.

Diğer taraftan, PlateSpin ürünleri ile sadece görev-kritik değil tüm iş yükünüz için hedeflediğiniz 1 saatin altındaki RTO'ya erişebilirsiniz.

  • En düşük RPO ve RTO
  • Linux dağıtımları (RHEL, SUSE, CentOS), Windows...
  • Merkezi, web tabanlı arayüz

Profelis olarak Felaket Kurtarma çözümlerimizde Bacula Enterprise ve PlateSpin ürünlerini kullanmaktayız.

Bacula Enterprise
NetIQ PlateSpin