SambaBox 5.0 Yayınlandı!
Bizi takip edin

Profelis'in Logo Göçü Hikayesi

Politikalar
Image link
Profelis'in Logo Göçü Hikayesi
Image link
Image link
Image link
Image link
Image link
Açıklama

Her şirket kurulurken şirketin kurumsal kimliği yakından ilgilendiren iki konuya büyük zaman yatırımı yapar. Bunlar şirketin ismi ve bunun en iyi şekilde ifade edilecek olan görseli, logosudur. 

Şirketin adını Profelis olarak koyup, uygun logo tasarımını bulma yoluna düşüldüğünde, tasarımcı Erhan Küçük, önümüze 9 farklı logo önerisi bırakmıştı. Birbirinden farklı mesajları veren bu 9 logo önerisi arasında adımıza da ilham kaynağı olan Afrika Altın Kedisini barındıran tasarımı seçince Profelis yeni logosu gün yüzüne çıkmış oldu.

Logo Göçü Hikayemiz

Logomuzdaki renklerin baskı ortamlarında geçişleri, Profelis etkisini kısıtlıyor dedik ve Ekim 2008’de renkleri değiştirmeye karar verdik. Tolga Korkunçkaya’nın görseli, kolay basılır şekle getiren çalışmalarıyla ikinci logomuzu bulmuş olduk. İlk logomuzdaki simgeyi aynen koruduk ama gri olan yazı rengini siyaha döndürüp parlak kırmızı olan kediyi ve kutuları Debian kırmızısına çevirdik.

Kuruluşumuzun dördüncü yılında artık bitirdiği işlerle adını duyurmaya başlamış olan şirketimiz 2011’de yine Tolga Korkunçkaya ve Zülfiye Korkunçkaya’nın katkılarıyla ilk iki logoda bulunan kutuları çıkarttı. Artık simgemiz olan kedi başı daha belirgin olacak biçimde sola aldık, yanına Profelis yazısını ve altında da “Bilişim Danışmanlık” ibaresini koyduk.

Baskı teknolojisi şirketimiz kadar hızlı ilerliyordu, griler artık basıldığında geçişler sorun olmuyordu, siyah tekrar griye döndü ve bordoya çalan kırmızı tonunun korunmasına karar verildi. Müşterilerine daha çok alanda hizmet vermeye başlayan Profelis, logo kullanımında da farklı ortamlara uyum sağlayacak ve renkleri değiştirebilecek biçimde yazımızı hem gri hem de bordo-kırmızı olarak kullanmaya başladı. Yazı karakterlerindeki küçük dokunuşlar Profelis’in projelerini gerçekleştirirken hem ayrıntılara hem de Türkçe karakterlerin kullanımına gösterdiği özenin bir yansımasıydı. 

Biz geliştik logomuz da bizimle gelişti; marka başvurusunu yaptığımız logo, Aralık 2012’de gözlerini dünyaya açtı. Dördüncü logomuzda “Bilişim Danışmanlık” yazısını çıkartarak sadece Profelis ve kediyi kullandık. 

Günümüzde dünya sürekli değişiyor, bundan payına düşeni alan sadece baş döndürücü bir hızla gelişen temel faaliyet alanımız olan bilişim teknolojileri değil. Profelis olarak gittiğimiz her yerde dönüşümden bahsediyor, dönüşüm projeleri yapıyor, müşterilerimizi bu değişen dünyada daha verimli, daha etkin kılmanın yollarını sunuyoruz. Sıra logomuzun göçüne geldi. Adından ilham aldığımız Afrika Altın Kedisi’ni de bu dönüşüme dahil ettik ve onun da yenilenmeye hakkı vardı.  

Yeni bakışla, yeni ürünlerle, yeni başlangıçlara yelken açtığımız bu günlerde yeni logomuzu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Yeni

Kayıtlar Başladı!

PostgreSQL 13 Associate Certification Sınavına Yönelik Eğitim İçin Kayıtlar Başladı

Eğitim Bilgi Formu

Egitim Talebi

Image link
Image link