SambaBox 5.0 Yayınlandı!
Bizi takip edin

Güvenli erişim ve ağ bağlantısı yeniden tasarlandı.

En değerli varlıklarınızı korurken, şirketiniz büyüdükçe ağınızı kolayca dağıtın, ölçeklendirin ve yönetin.

Bize Ulaşın
Intro
OpenVPN ile bir bakışta yapabilecekleriniz:

OpenVPN multi platform SSL VPN çözümüdür.

Endüstri standardı SSL/TLS protokollerini kullanarak OSI 2. ve 3. katman seviyesinde şifreli ağ erişimi sağlar!

En Çok Sorulan Özellikleri Görün
Challenge/Response Kimlik Doğrulama
OpenVPN Erişim Sunucusuna kendi yetkilendirme mekanizmasını ekleyebilirsiniz. Yetkilendirme modülü kullanıcıya istediğiniz kadar soru sorup cevap alabilir ve aldığı cevaplar ile kullanıcının erişim yetkisine sahip olup olmadığına karar verebilir. Kullanıcı adı ve parola dışında, OTP (One Time Password), Two Factor Auth kullandırabilirsiniz.
Kümeleme
UCARP ile tam entegre şekilde bir aktif VPN sunucusu hattan düştüğünde veya kapandığında anında yerine diğeri geçer. Ana sunucunun yanısıra birden fazla yedek sunucu ayarlaması mümkündür, yedek sunucular, ayarları ana sunucudan alırlar. Bu sistem yöneticilerinin işini kolaylaştırır. Çeşitli felaket kurtarma senaryolarını mümkün kılar.
macOS Entegrasyonu
OpenVPN istemcileri hem MacOS X keychain hem de Windows Crypto API desteklemektedir. Yani Windows veya OSX üzerinde oturum açmış olan kullanıcı dilerse parola hatırlama seçeneğini kullanabilir veya sertifika ve özel anahtar kullanılarak yapılan bağlantılarda anahtar kasasından ilgili sertifika ve özel anahtar otomatik olarak bulunup kullanılır.
Kullanıcı Tarafında Güvenli Kod Çalıştırma
OpenVPN Erişim Sunucusu (Access Server) esnek bir kod çalıştırma yöntemine sahiptir. Erişim sunucusuna yerleştireceğiniz kod istemcilere gönderilerek (push) cihaz üzerinde çalıştırılabilmektedir. Bu kod parçaları veya betikler güvenlik için imzalanabilmektedir. İstemci tarafında çalışan işletim sisteminin ne olduğu farketmez.
Çoklu Protokol
OpenVPN servisleri hem TCP hem de UDP protokolleri dinlemek üzere yapılandırılabilir. İstemcilerse bu adaptasyondan mahrum değildir, önce UDP deneyen istemciler, firma veya bulunan ortam izin vermiyorsa TCP üzerinden sunucuya erişebilirler. Bu işlem tam otomatik işler. 443 HTTPS portu üzerinden servis verdiğinizde genelde heryerden bağlanılabilir.
Tarayıcısız VPN
Geleneksel VPN’ler önce size bir tarayıcı açtırıp bağlantı kurulduktan sonra bunun kapatılmamasını vs söylerler. OpenVPN Erişim Sunucusu ile dilerseniz bu yöntemi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. En önemli avantajı, tarayıcı veya Java tabanlı güvenlik açıklarına maruz kalmazsınız veya tarayıcınızda mevcut güvenlik kısıtlamalarını değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Dünyanın en çok kullandığı VPN çözümü

OpenVPN

Üniversite ortamında kullanıcılarımıza kullanacakları işletim sistemi veya donanım konusunda kısıtlama koyamayız, OpenVPN’i seçerken bunu da gözönüne aldık.

Ertuğrul Doğan
Koç Üniversitesi
OpenVPN

1640 noteri ana merkeze bağlamak ve 7200’den fazla kullanıcının sisteme güvenli olarak erişimi sağlamak için kurulan VPN alt yapısında OpenVPN kullanıldı. Türkiye'nin en büyük VPN ağını kurduk.

Yunus Tutar
Türkiye Noterler Birliği
OpenVPN

Dışarıdan farklı lokasyonlardaki sunucularımıza erişim sağlamanın veya kullanıcılarımıza ofis dışından güvenli ve kolay bir erişim sağlamanın bu kadar kolay olacağını düşünmemiştik.

Atilla Oral
MyBilet
Yeni

Kayıtlar Başladı!

PostgreSQL 13 Associate Certification Sınavına Yönelik Eğitim İçin Kayıtlar Başladı

Eğitim Bilgi Formu

Egitim Talebi

Image link
Image link