SambaBox 5.0 Yayınlandı!
Bizi takip edin

MySQL'in geliştiricilerinden MariaDB SkySQL Xpand Columnstore

Her ölçekte, herhangi bir iş yükü ve her bulut için bir veritabanı.

  MariaDB için bize ulaşın
Intro

Global şirketlerden, start-uplara kadar her seviyede MariaDB kullanıcılarına katılın

Tüm İhtiyaçlarınıza Sağlam Çözüm ve Yüksek Performans

Image link

MariaDB Community Server

MariaDB Community Server, MySQL’in orijinal geliştiricileri tarafından geliştirilen bir veritabanıdır. Bankacılık, sosyal medya ve
e-ticaret sitelerinin yanı sıra Wikipedia ve WordPress.com gibi dünyanın en popüler web sitelerinden bazıları tarafından da kullanılmaktadır.

MariaDB Enterprise Server

MariaDB Enterprise Server ise MariaDB Community Server üzerine kurulmuştur ve MariaDB MaxScale yardımıyla sınıfının en iyisi performans, veri güvenliği, replikasyon, kümeleme ve yüksek erişilebilirlik sunar. Herhangi bir bulutta herhangi bir iş yükü için ölçeklenebilir.

Oracle'dan Geçiş

MariaDB Oracle geçişleri için standartlarınızı düşürmeden toplam sahip olma maliyetini oldukça düşürür. Oracle'dan geçiş projeleriniz için görüşelim.
Daha fazla bilgi

HA / DR

MariaDB Enterprise sürümü ile tüm HA / DR ihtiyaçlarınızı profesyonelce karşılayın. İş yüklerinizin etkilenmeyeceği ve sürekli hizmet verebileceğiniz güvenli yapılar oluşturun.
Daha fazla bilgi

7/24 Destek

MariaDB Türkiye yetkili iş ortağı Profelis ile üretici garantili 7/24'e kadar destek alabilir ve ihtiyacınız olan tüm teknik işleri bize bırakabilirsiniz.
Daha fazla bilgi
Teknik görüşme için bize ulaşın
Image link

Yönetilebilen Bulut Veritabanı

SkySQL, MariaDB Enterprise Server, Xpand dağıtılmış SQL veya ColumnStore analitik veritabanlarını yalnızca birkaç tıklamayla dağıtmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan bir hizmet olarak veritabanıdır (DBaaS).

SkySQL, kritik görev dağıtımlarını desteklemek ve yönetmek için otomasyonu insan uzmanlığıyla birleştirir.

Yüksek Koruma

Veritabanınız endüstri standartlarında güvenlik seviyesi ile izole bir ağ üzerinde çalışır. Ek güvenlik yatırımlarından kurtularak en yüksek güvenliğe sahip olursunuz.
Daha fazla bilgi

Kod Seviyesinde Destek

Dünya standartlarında geliştiricilerden kod seviyesinde destek alabilir, sürekli olarak yüksek performansta çalışma garantisine kavuşursunuz.
Daha fazla bilgi

Hep Güncel

SkySQL ile MariaDB veritabanınız her zaman en güncel sürümde ve hep güvenlik açıkları 0. günden kapıtılmış olarak çalışır. Bu sayede verilerinizin güvenliği için asla geç kalmazsınız.
Daha fazla bilgi
Teknik görüşme için bize ulaşın
Image link

Dağıtık SQL

Geliştiriciler, ACID düzeyinde tutarlılık ve kurumsal düzeyde güvenilirlik gerektiren büyük, görev açısından kritik, okuma/yazma ölçekli uygulamalar oluştururken Xpand’i seçer. Xpand, bir NoSQL veritabanının ölçeklenebilirliğini bir SQL veritabanının sağlamlığıyla birleştirir.

MariaDB Enterprise Server ve ColumnStore’da olduğu gibi, Xpand, yüksek kullanılabilirlik, olağanüstü durum kurtarma ve gelişmiş güvenlik için MaxScale veritabanı proxy’si tarafından ön uçtur. Xpand, bulutta AWS veya Google Cloud üzerinde bir SkySQL veritabanı hizmeti olarak dağıtılabilir ve çoklu bulut ve hibrit işlemler için birden fazla genel bulut bölgesel merkezinde ve şirket içinde çalışır.

Bölgesel Farkındalık

Xpand, bulutta çalışırken bir bölge içindeki farklı kullanılabilir bölgede veya şirket içinde çalışırken birden çok alanda verilerin kopyalarını depolayabilir.
Daha fazla bilgi

Çoklu-Site Replikasyonu

Xpand, globalde hem aktif/etkin hem de aktif/pasif yapıları desteklemek için bölgeler/veri merkezleri arasında paralel akış çoğaltması kullanır.
Daha fazla bilgi

Kendini Yönetir

Xpad veri tabanını ve nodeları sürekli olarak izler. Yeni nodelar eklenir ya da çıkartılırsa, verilerin yoğun işlendiği noktaları tespit eder ve iş yükünü burayı rahatlaracak şekilde eşit olarak paylaştırır. Hem her node tüm bilgiyi tutar hem de performans en üst seviyeye çıkar.
Daha fazla bilgi
Teknik görüşme için bize ulaşın
Image link

Analytics - ColumnStore

MariaDB ColumnStore, MariaDB Enterprise Sunucu üzerine yüklenir. Böylece MariaDB sütünsal veri yapısı şekliden ve yüksek kapasiteli paralal işleme (MPP) gücüne kavuşurken, veri paylaşımsız bir mimari ile çalışır. Bu mimari tek başına çalışan dağıtık bir veri ambarı oluşturarak kapalı devre SQL sorgularını ve gelişmiş analitik işlemlerini index oluşturmadan yapmayı sağlar.

MariaDB ColumnStore yapısını SkySQL için de kullanarak veri ambarınızı buluta taşıyabilir ve DBaaS (servis olarak veri tabanı) hizmetini müşterilerinize sunabilirsiniz.

Çok daha Hızlı

Hızlı analitik işlem için columner yapısında veri sağlanması ve verinin %90 sıkıştırılabilmesi sayesinde disk I/O su ve verilerin disk üzerinde kapladığı alan önemli ölçüde azalır.
Daha fazla bilgi

Dağıtık

Veri çoklu veritabanlarına dağıtılır. Bu sayede veritabanı erişimleri ve büyük verilerde paralel sorgulardaki sorgu performansı ve yüksek erişilebilirlik en üst seviyeye çıkar.
Daha fazla bilgi

Bulut Uyumlu

Veriler Amazon S3 uyumlu obje depolarında, yerel sunucuda veya özel bir bulut üzerinde durabilir. Bu sayede düşük maliyele sınırsız depolama alanlarına ulaşılabilir.
Daha fazla bilgi
Teknik görüşme için bize ulaşın

MariaDB'nin Türkiye'deki ilk ve tek iş ortağı Profelis'tir.

Aklınıza takılan her soru için bize ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın
Yeni

Kayıtlar Başladı!

PostgreSQL 13 Associate Certification Sınavına Yönelik Eğitim İçin Kayıtlar Başladı

Eğitim Bilgi Formu

Egitim Talebi

Image link
Image link