SambaBox 4.4 Yayınlandı!
Bizi takip edin
EDB Postgres Advanced Server

EDB Postgres Advanced Server

Dünyanın en gelişmiş açık kaynak veritabanı

Projelerinizle ilgili bize ulaşın
Image link
Performans
Bölümleme ile 75 – 450x kat PostgreSQL’den daha performanslıdır. Elle kodlama yerine sözdizimi ile kullanım rahatlığı
Oracle Uyumluluğu
PL/SQL ve Oracle sözdizimi (syntax) desteği, veri tipi uyumlulukları ile, Oracle’dan doğrudan replikasyon yapabilmesi ile yüksek uyumluluk.
Süper Ekonomik
Lisanslama bedeli ödemezsiniz, toplam sahip olma maliyetiniz (TCO) çok daha düşüktür, tek sağlayıcıya bağımlı kalmazsınız.
Ölçeklenebilir
Profesyonel ekipmanların desteği ile yüksek ölçeklendirilebilir, coğrafik olarak dağıtılabilir, esnek ve sağlam bir altyapı sahibi olursunuz.

Yüksek Servis Devamlılığı

%99.999 erişilebilirlik garantisi veren bir servis yıl boyunca toplamda ancak 5.26 dakika kadar servis dışı olabilir! Donanım sorunları da söz konusu olsa, bu denli yüksek erişilebilirlik sağlayabilmek için veritabanı iş yükünün birden fazla donanım üzerinde yedeklilik sağlayarak çalışmasını gerektirir.

EDB Replication Server ile tekli veya çoklu aktif (single/multi master) replikasyon seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. İster performans artışı ister yedeklilik, ister erişilebilirlik olsun: EDB Replication Server ile çözüm kolay.

İhtiyaçlarınızı görüşelim
EDB Postgres Advanced Server® (PAS), EnterpriseDB tarafından açık kaynak PostgreSQL ilişkisel veritabanı sunucusuyla birlikte geliştirilmekte olan yüksek başarım, işlem sayısı, dayanıklılık ve erişim gerektiren kritik işlerde kendisini kanıtlamış veritabanı sunucusudur.

EnterpriseDB mühendisleri tarafından kurumsal müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmekte olan EDB Postgres Advanced Server yönetim, güvenlik ve geliştirme kolaylığı sağlayacak araçlarla donatılmaktadır.

Gelişmiş ve modern yetenekleri, kamu kurumlarının ve büyük ticari şirketlerin var olan uygulamalarının büyük bölümünün EDB Postgres Platfomu üzerinde başarıyla çalışabilmesine olanak sağlar.

Yeni mobil, web ve IoT uygulamalarını geliştirirken, hız ve kurumsal kontrol yetenekleriyle dijitalleşmenizin önünü açar.

Projenizle ilgili konuşalım
PAS Güvenlik

Eşsiz Veritabanı Yönetimi Deneyimi

Toplu SQL İşlemleri
Yüksek sayıda satır içeren devasa sonuç kümelerini getiren, büyük imleçleri işleyen PL/pgSQL fonksiyonlarının BULK COLLECT kullanan SPL fonksiyonlarına çevrilmesiyle performans 100% ve üzerinde arttırılabilir.
Kod Profilcisi
Kod profili çıkartma işlemi bir veya daha fazla prosedürel veritabanı kod parçasının çalıştırılarak performans kıyaslamasının yapılması ve işletim esnasında nerede, ne kadar zaman harcandığının çözümlenmesidir.
Dizin Danışmanı
Index Advisor, veritabanı uzmanlarına ve yazılım geliştiricilerine, bir veya birden fazla SQL ifadesini analiz ederek daha performanslı veri tarama için oluşturulması gereken yeni dizinler (index) ile ilgili tavsiyelerde bulunur.
EDB*Loader
PAS 9.0 sürümünden itibaren EDB*Loader’a aynı tabloya birden fazla dosyadan aynı anda içeri aktarım yeteneği kazandırılmış ve böylece içeri aktarım performansında çok daha ileri kazanımlar sağlanmıştır.
Sorgu Optimizasyon İpuçları
Query Optimizer Hints, yazılım geliştiricilerinin, sorgu planlayıcısına optimizasyon yaparken nasıl davranacağına yönelik katkıda bulunmalarını sağlar.
SQL Profiler
SQL Profiler, seçilen veritabanını inceleyerek buraya gelen SQL komutlarının raporunu çıkartır. Sorgu profili raporu, veritabanı uzmanlarına sistemlerinin veya yazılımlarının performansını artırmada en büyük yardımcılardan birisidir.
DynaTune
DynaTune™ sunucu donanımına bağlı olarak veritabanı iş yükünün doğru optimizasyonun sağlanması için kullanılır. DBA’lerin en çok sıkıntı yaşadıkları konu olan performans optimizasyonunu en basite indirgeyerek size yardımcı olur.

Yüksek Performans

Keşke uygulamamızın isteklerine göre istediğimiz kadar, sınırsız bellek sağlayabilsek..

Postgres Advanced Server size sınırsız bellek ve başka bir çok önemli performans aracını sunmaktadır.

Sanal Özel Veritabanı

Sanal Özel Veritabanı (Virtual Private Database) ile en hassas erişim kontrolü izinleri, güvenlik politikaları ile ayarlanabilmektedir. Öyle ki, erişim izinleri bir satıra ve hatta bir satırın bir kolonuna yönelik olarak dahi tanımlanabilmektedir.

SQL Enjeksiyon Koruma

Postgres Advanced Server’a has SQL/Protect, SQL enjeksiyon ataklarına karşı veritabanı katmanında, DBA’lerin kullanımına yönelik ve geliştiricilerin korunma yöntemlerine katkıda bulunacak ek bir güvenlik duvarı sağlar.

Denetim Kayıtları

Postgres Advanced Server denetim kayıtları (audit logs) tutar. Veritabanı denetim raporları sayesinde veritabanı yöneticileri, güvenlik uzmanları, denetçiler ve yöneticiler veritabanı erişim ve aktivitelerini analiz edebilir, kurumsal uyumluluklar ile ilgili denetimlerde ek araç ihtiyacı hissetmezler.

Kod Gizleyici

Postgres Advanced Server’ın sunduğu EDB*Wrap, sunucu tarafında yazdığınız kodu otomatik olarak karartarak (obfuscate) gizler. Hem kodu korur hem de ek bir güvenlik önlemi olarak kullanılır.
Image link

İleri Düzey Güvenlik

Başka hiçbir ilişkisel
veritabanı sistemi (RDBMS) size
Postgres Advanced Server’ın
sunduğu seviyede güvenlik sunmaz

Aklınızdaki soruları konuşalım
Yeni

Kayıtlar Başladı!

PostgreSQL 13 Associate Certification Sınavına Yönelik Eğitim İçin Kayıtlar Başladı

Eğitim Bilgi Formu

Egitim Talebi

Image link
Image link