SambaBox 5.0 Yayınlandı!
Bizi takip edin
EDB Postgres Advanced Server

EDB Postgres Advanced Server Yönetim

Dünyanın en gelişmiş açık kaynak veritabanı

Projelerinizle ilgili bize ulaşın
Image link

Daha fazla bilgi almaya mı ihtiyacınız var?

Bizimle iletişime geçin

Postgres Enterprise Manager ile kurum içinde çalışan tüm veritabanı sunucularını izleyebilir, yönetebilir ve ayarlarını değiştirebilirler.

Veritabanı yöneticileri, kaynaklarının kullanımını daha iyi izleyebilir, CPU ve I/O Kaynak Yönetimini planlayabilir, SQL enjeksiyon korumasını merkezi olarak yönetebilirler. Bunun yanında DBA’ler, kapsamlı katalog görünümlerine, ve yüksek hızlı toplu yükleyiciye, bağlantı bazında oturum yönetim araçlarına ve sistem diagnostik araçlarına sahip olurlar.

Postgres Enterprise Manager

Postgres Enterprise Manager dağıtık mimarisi ve zengin özellikleri ile, tüm boyutlardaki Postgres Advanced Server kurulumlarını yönetecek bir araçtır.

İzleme ajanı, host ve veritabanı verilerini merkezi bir yönetim sunucusuna gönderir ve bu verilere birden fazla GUI konsol üzerinden ulaşılabilir. Kolay kullanımlı bu konsollar, bir bakışta hedef sunucular üzerindeki durumu anlaşılabilir şekilde özetlerken, özelleştirilebilir gösterge panelleri ile izlemenin ötesinde alarmlar üretilerek yöneticilere kolaylıklar sağlar.

Enterprise Manager veritabanı yüklerini takip etmenin ötesinde, bir veritabanı yönetim aracının sunabileceği, yeni veritabanları oluşturmak, her tür veri tipine ait alanları açmak, kaldırmak gibi temel tüm işlevleri de sunar.

Dahili SQL Profiler

Dahili SQL Profiler veritabanı yöneticilerine, sistem yöneticilerine ve geliştiricilere yavaş çalışan sorgular ve bunların Index Advisor gibi diğer araçlarla nasıl geliştirilebileceği konularında da yardımcı olur.

Kapasite Yöneticisi

Capacity Manager (Kapasite Yöneticisi) geçmişe ait veriler de dahil olmak üzere mevcut veritabanlarının gelişimini ve ileride doğabilecek ihtiyaçları önceden görebilmenizi sağlar. Postgres Enterprise Manager içinde yer alan Postgres Expert, yeni başlayan kullanıcılara yardımcı olarak; ayar, güvenlik, şema dizayn hatalarını işaret eder ve bunlara yönelik iyileştirme tavsiyeler sunar.

İhtiyaçlarınızı görüşelim
PAS Yönetim

Database Migration Toolkit

Postgres Advanced Server kullanmaya karar verirseniz; Sybase, Microsoft SQL Server, ve Oracle veritabanlarının Migration Toolkit ile kolayca taşınabileceğini bilmelisiniz.

  • Şema ve veri göçünü otomatize edebilirsiniz.
  • Online veri aktarımı sağlar. Kesinti süresinini ortadan kaldırır.
  • Durdur-taşı destekler. Scriptlerinizi hazırlayabilir ve zaman ayarlı olarak çalıştırabilirsiniz.
  • Veri taşıma işlemlerini özelleştirebilirsiniz. Hangi tabloların, kısıtlamaların, tetik ve dizinlerin, taşınacağını özelleştirebilirsiniz. Veri taşıma esnasında hedef veri tipini değiştirebilirsiniz.
  • Hızlı veri taşıma sağlar. Paralel süreçler ile, loglamayı bypass ederek veya native bağlantı desteği ile çok daha hızlı veri taşıma sağlayabilir.

Postgres Advanced Server diğer veritabanlarından göç edilirken tabloya uygun olarak nesneleri taşıyabilmektedir.

 
İhtiyaçlarınızı görüşelim
Object
Sybase
Microsoft
Oracle
Schema
+
+
+
Data
+
+
+
Constraints
+
Sequences
+
Synonyms
+
Indexes
+
Packages
+
Stored Procedures
+
Triggers
+
Functions
+
Views
+
+
Users, Roles
+
Database Links
+

xDB Replikasyon Sunucusu

xDB Replication Server çok platformlu, farklı yapıda bir veritabanı replikasyon sunucusudur. Postgres Advanced Server ile Oracle, Microsoft SQL Server veya PostgreSQL arasında iki yönlü replikasyon sağlar.

xDB birçok şekilde kullanılabilir; standby veritabanı sunucusu olarak, farklı coğrafyalardaki veritabanları arasında veri aktarımı/replikasyonu yapmak için, bir veritabanından başka bir veritabanına veri aktarımı sağlayıp ayağa kaldırmak için, geliştirme sunucusu oluşturmak veya raporlama sunucusu olarak kullanmak için xDB’ye güvenebilirsiniz.

xDB, diğer replikasyon araçları gibi sadece veritabanının tamamını replike etmek için değil, eğer isterseniz sadece bazı tabloları replike etmek için kullanılabilir. Bunun yanı sıra, xDB ile yaptığınız replikasyonlarda, sadece bazı kayıtları replike edecek şekilde filtre uygulayabilirsiniz.

xDB üzerinde yer alan kullanıcı arayüzü (GUI) sayesinde, hem replikasyon yönetimini kolayca yapar hem de geçmiş görüntüleyici ile verilerinizin geçmiş görüntülemesi yapabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı görüşelim
Yeni

Kayıtlar Başladı!

PostgreSQL 13 Associate Certification Sınavına Yönelik Eğitim İçin Kayıtlar Başladı

Eğitim Bilgi Formu

Egitim Talebi

Image link
Image link